Ljusnarsbergs kommun
Ljusnarsbergs kommun

Kontakt Kyrkbacksskolan

Expedition

0580-805 50

Arbetslag år 3-5

0580-80549
0580-80559

Josefine Arvidsson, lärare
Josefine.arvidsson@skola.ljusnarsberg.se

Ingela Bornström, lärare, bild
ingela.bornstrom@skola.ljusnarsberg.se

Yvonne Eriksson, förstelärare
yvonne.eriksson@skola.ljusnarsberg.se

Magnus Fredriksson, lärare
magnus.fredriksson@skola.ljusnarsberg.se

Bo Fyrner, träslöjdslärare
bo.fyrner@skola.ljusnarsberg.se

Thomas Hegefors, it-pedagog
thomas.hegefors@skola.ljusnarsberg.se

Lil Jacobsson
lil.jacobsson@skola.ljusnarsberg.se

Amanda.Jansson, elevassistent, fritidshem
amanda.jansson@skola.ljusnarsberg.se

Katarina Johansson, assistent
katarina.johansson@skola.ljusnarsberg.se

Ingela Käller, lärare, no-ämnen
ingela.kaller@skola.ljusnarsberg.se

Annika Lindblad Kron, förstelärare
annika.lindblad-kron@skola.ljusnarsberg.se

Ida Lagerlöf, lärare
ida.lagerlov@skola.ljusnarsberg.se

Sara Lindblad, assistent
sara.lindblad@skola.ljusnarsberg.se

Elisabet Löfgren, textillärare
elisabet.lofgren@skola.ljusnarsberg.se

Niklas Nyvall, lärarvik.
niklas.nyvall@skola.ljusnarsberg.se

Helen Persson, speciallärare
helen.persson@skola.ljusnarsberg.se

Maria Stark, elevassisten, fritidshem
maria.stark@skola.ljusnarsberg.se

Arbetslag år 6-7

0580-80532

Lia Askelin, lärare, en, spanska
lia.askelin@skola.ljusnarsberg.se

Ingela Bornström, lärare
ingela.bornstrom@skola.ljusnarsberg.se

Susanne Eklund, lärare
susanne.eklund@skola.ljusnarsberg.se

Elisabeth Falk, specialundervisning matematik
elisabeth.falk@skola.ljusnarsberg.se

Johan Fuxin, lärare, musik, år 6-9 (070-324 47 04)
johan.fuxin@skola.ljusnarsberg.se

Klas Fürtig, resurslärare år 6-9
klas.furtig@skola.ljusnarsberg.se

Lucas Hedberg, lärare år 6, resurs år 3-9
lucas.hedberg@skola.ljusnarsberg.se

Thomas Hegefors, it-pedagog
thomas.hegefors@skola.ljusnarsberg.se

Katarina Johansson, assistent
katarina.johansson@skola.ljusnarsberg.se

Ingela Käller, lärare, No-ämnen
ingela.kaller@skola.ljusnarsberg.se

Rose-Marie Lindström, lärare
rose-marie.Lindstrom@skola.ljusnarsberg.se

Torgny Magnusson, assistent
torgny.magnusson@skola.ljusnarsberg.se

Karl-Lucas Mercke, elevassistent
karl-lucas.mercke@skola.ljusnarsberg.se

Sebastian Nyvall, lärare
sebastian.nyvall@skola.ljusnarsberg.se

Celia Ohlson, lärare
celia.ohlson@skola.ljusnarsberg.se

Olle Samuelsson, lärare, Ma, no-ämnen år 7-9 (0580-805 32)
olle.samuelsson@skola.ljusnarsberg.se

Kerstin Schweizer, lärare, tyska, år 7-9 (0580-805 32)
kerstin.schweizer@skola.ljusnarsberg.se

Viveka Sternberg, lärare, år 7-8, Föräldraledig (0580-806 89)
viveka.sternberg@skola.ljusnarsberg.se

Ksenija Suskic, lärare, ma år 6-9, förstelärare (0580-805 32)
Ksenija.Suskic@skola.ljusnarsberg.se

Seppo Tarvainen, elevassistent (0580-805 32)
seppo.tarvainen@skola.ljusnarsberg.se

Arbetslag år 8-9

0580-80689

Lia Askelin, lärare, en, spanska, år 4-9 (0580-805 32)
lia.askelin@skola.ljusnarsberg.se

Ingela Bornström, lärare, bild år 5-9 (0580-805 32)
ingela.bornstrom@skola.ljusnarsberg.se

Ronnie Edvardsson, lärare, so-ämnen år 6-9 (0580-806 89)
ronnie.edvardsson@skola.ljusnarsberg.se

Susanne Eklund, lärare Sv, Idh år 7-9, (0580-806 89)
susanne.eklund@skola.ljusnarsberg.se

Elisabeth Falk, specialundervisning matematik (0580-805 32)
elisabeth.falk@skola.ljusnarsberg.se

Johan Fuxin, lärare, musik, år 6-9 (070-3244704)
johan.fuxin@skola.ljusnarsberg.se

Bo Fyrner, träslöjdslärare, år 3-9 (0580-805 59, 805 06)
bo.fyrner@skola.ljusnarsberg.se

Robert Fältström, lärare, Ma, Fy år 6-9 (0580-805 32)
robert.faltstrom@skola.ljusnarsberg.se

Lena Gustafsson, lärare
lena.gustafsson@skola.ljusnarsberg.se

Thomas Hegefors, it-pedagog
thomas.hegefors@skola.ljusnarsberg.se

Margareta Kela , lärare, år 8-9
margareta.kela@skola.ljusnarsberg.se

Emelie Kvarnsudde, lärare år 8
emelie.kvarnsudde@skola.ljusnarsberg.se

Ingela Käller, lärare, No-ämnen, år 3-9 (0580-806 89)
ingela.kaller@skola.ljusnarsberg.se

Elisabet Löfgren, textillärare år 3-9 (0580-805 49, 805 06)
elisabet.lovgren@skola.ljusnarsberg.se

Niklas Nyvall, handledare, år 7-9 (0580-805 59)
niklas.nyvall@skola.ljusnarsberg.se

Celia Ohlson, lärare, år 6-9 (0580-806 89)
celia.ohlson@skola.ljusnarsberg.se

Pär-Johan Olsson, lärare, en 7-9, utvecklingsledare, (0580-806 89)
par-johan.olsson@skola.ljusnarsberg.se

Viveka Sternberg, lärare, år 7-9, Föräldraledig (0580-805 32)
viveka.sternberg@skola.ljusnarsberg.se

Särskola

Hanna Tuomisto, lärare särskolan (0580-805 06)
hanna.tuomisto@skola.ljusnarsberg.se

Internationella klassen

Inger Falk, lärare
inger.falk@skola.ljusnarsberg.se

Fahimeh Ghaderi
fahimeh.ghaderi@skola.ljusnarsberg.se

Nina Lindblad, lärare
nina.lindblad@skola.ljusnarsberg.se

Victor Lindblad
victor.lindblad@skola.ljusnarsberg.se

Basem Murad
basem.murad@skola.ljusnarsberg.se

Specialpedagog

Helene Kihlander (0580-80558)
helene.kihlander@skola.ljusnarsberg.se

Skolbibliotek

0580-80535

Vaktmästare

Bengt Jacobsson, vaktmästare (0580-805 54, 070-386 39 00)
bengt.jacobsson@skola.ljusnarsberg.se

Studie- och yrkesvägledare

Karin Wigert, Administratör (0580-805 50)
karin.wigert@ljusnarsberg.se

Senast uppdaterad 2017-03-07

Rektor grundskola
Sören Edström
soren.edstrom@ljusnarsberg.se
0580-80551
070-311 94 26

Biträdande rektor grundskola
Anne-Marie Hägglund
anne-marie.hagglund@ljusnarsberg.se
0580-80533

Blanketter

Intyg specialkostPDF

SamtyckesblankettPDF
PDF

Dokument
Likabehandlingsplan:

KyrkbacksskolanPDF

Fel på sidan?

Anmäl fel på sidan här

Skriv ut sidan

Ljusnarsbergs kommun

Ljusnarsbergs kommun
Gruvstugutorget 714 80 Kopparberg

Fax: 0580-71830

E-post: kommun@ljusnarsberg.se

Öppettider reception

(Telefon: 0580-805 10)

Måndag-fredag

Kl. 08.00-16.00
(lunchstängt mellan kl. 12.00-13-00)

 

Öppettider Polisen

Tisdagar kl. 09.00-15.00

Öppettider växel

(Telefon: 0580-805 00)

Måndag och torsdag

Kl. 08.00-16.30
(lunchstängt mellan kl. 12.00-13.00)

Tisdag, onsdag och fredag
Kl. 08.00-12.00