Ljusnarsbergs kommun
Ljusnarsbergs kommun

Kontaktuppgifter - Utbildning och barnomsorg

Kontaktpersoner

Bildningschef, bibliotekschef
Eva Sund
eva.sund@ljusnarsberg.se

0580-80586
070-237 73 47

Biträdande rektor grundskola
Anne-Marie Hägglund
anne-marie.hagglund@ljusnarsberg.se
0580-80533

Förskoleassistent
Ann-Kristin Holm Axelsson
ann-kristin.axelsson@ljusnarsberg.se

0580-806 39

Förskolechef
Karin Alstermark
karin.alstermark@ljusnarsberg.se
0580-804 16

Anette Hellman-Persson
anette.hellman-persson@ljusnarsberg.se
0580-804 16

IKT-pedagog
Thomas Hegefors
thomas.hegefors@ljusnarsberg.se
070-303 72 42

Kontaktperson Kulturskolan
Johan Fuxin
johan.fuxin@skola.ljusnarsberg.se

070-32 44 704

Kurator
TF Ingela Frödén
ingela.froden@ljusnarsberg.se
0580-805 56

Rektor grundskola
Helena Carlsén
helena.carlsen@ljusnarsberg.se
0580-80551

Biträdande rektor grundskola
Anne-Marie Hägglund
anne-marie.hagglund@ljusnarsberg.se
0580-80533

Rektor vuxenutbildning
Alexandra Larsson
alexandra.larsson@ljusnarsberg.se
0580 - 806 33

Expedition grundskola
Karin Wigert Persson
karin.wigert@ljusnarsberg.se
0580-805 50
070-092 15 29

Skolpsykolog
Loo Sahlin
Föräldraledig

Skolskjutsansvarig
Magnus Carli
magnus.carli@ljusnarsberg.se

0580-805 15

Skolsköterska
Anna Svedberg
anna.svedberg@ljusnarsberg.se

0580-805 52

Studie- och yrkesvägledare / vuxenutbildning
Linnea Cederborg
linnea.cederborg@ljusnarsberg.se
0580-80629
Telefontider: måndag-fredag: 8.00 - 9.00

Ungdomssamordnare
Ann-Louise Björn
ann-louise.bjorn@ljusnarsberg.se

0580 - 806 28

Chef arbetsmarknadsenhet och integration
Kent Liljendahl
kent.liljendahl@ljusnarsberg.se

0580 - 806 01

Kontaktperson SFI
Biserka Vasic
biserka.vasic@ljusnarsberg.se
070-420 48 57

Senast uppdaterad 2017-10-17

Ljusnarsbergs kommun

Ljusnarsbergs kommun
Gruvstugutorget 714 80 Kopparberg

Fax: 0580-71830

E-post: kommun@ljusnarsberg.se

Öppettider reception

(Telefon: 0580-805 10)

Måndag-fredag

Kl. 08.00-16.00
(lunchstängt mellan kl. 12.00-13-00)

Öppettider Polisen

Tisdagar kl. 09.00-15.00

Öppettider växel

(Telefon: 0580-805 00)

Måndag-torsdag
Kl. 08.00-16.30,
Fredag
08.00-16.00
Lunchstängt
12.00-13.00
Klämdag
10.00-12.00
Dag före helgdag
8.00-12.00