Direkt till innehållet
Ljusnarsbergs kommun
Ljusnarsbergs kommun

Kontaktuppgifter - Utbildning och barnomsorg

Kontaktpersoner

Bildningschef
Andreas Lundholm
andreas.lundholm@ljusnarsberg.se
0580-805 86

Förskoleassistent
Caroline Röhm
Caroline.Rohm@ljusnarsberg.se
0580-806 39

Rektor Förskola
Josefina Hedborg
josefina.hedborg@ljusnarsberg.se
0580-804 16

IKT-pedagog
Thomas Hegefors
thomas.hegefors@ljusnarsberg.se
070-303 72 42

Kontaktperson Kulturskolan
Johan Fuxin
johan.fuxin@skola.ljusnarsberg.se

070-32 44 704

Kurator
Oscar Lundström
oscar.lundstrom@ljusnarsberg.se
0580-805 56

Rektor 6-9
Karin Sandström
karin.sandstrom@ljusnarsberg.se
0580-805 51

Rektor F-5
Torbjörn Gustafsson
torbjorn.gustafsson@ljusnarsberg.se
0580-805 34

Biträdande rektor
Anne-Marie Hägglund
anne-marie.hagglund@ljusnarsberg.se
0580-805 33

Rektor vuxenutbildning
Ida Andersson
ida.andersson@ljusnarsberg.se
0580 - 806 33

Skolpsykolog
Pe-O Svensson

Skolskjutsansvarig
Magnus Carli
magnus.carli@ljusnarsberg.se

0580-805 15

Skolsköterska
Vakant

Studie- och yrkesvägledare / vuxenutbildning
Linnea Cederborg
linnea.cederborg@ljusnarsberg.se
0580-80629
Telefontider: måndag-fredag: 8.00 - 9.00

Ungdomssamordnare
Johanna Andersson
johanna.andersson@ljusnarsberg.se
070-467 38 24

Chef arbetsmarknadsenhet och integration
Kent Liljendahl
kent.liljendahl@ljusnarsberg.se

0580 - 806 01

Kontaktperson SFI
Biserka Vasic
biserka.vasic@ljusnarsberg.se
070-420 48 57

Trygghetsteam

Caroline Magnusson
0580-805 50

Joachim Tadell

Susanne Eklund

Magnus Fredriksson

Christian Brattström

Angelika Wecklauf

Kök Garhyttans förskola
0580-804 90

Kök Åstugans förskola
070-646 66 58

Kök Skogsgläntans förskola
0580-806 44

Kök Kyrkbacksskolan
0580-805 38

Fritidsgården
Jörgen Dahlström,
Jorgen.Dahlstrom@ljusnarsberg.se
070-720 17 49

Samordnare
Sofia Bergman
sofia.bergman@ljusnarsberg.se
070-422 89 76

Senast uppdaterad 2020-09-15

Ljusnarsbergs kommun

Ljusnarsbergs kommun
Gruvstugutorget 714 80 Kopparberg


E-post: kommun@ljusnarsberg.se

Om webbplatsen

Öppettider Kommunhus

Måndag -Fredag
08.00 - 16.00

Öppettider reception

Måndag-torsdag
Kl. 09.00-15.00
Fredag
Kl. 09.00-12.00
(lunchstängt mellan kl. 12.00-13-00)

Öppettider Polisen

Tisdagar kl. 09.00-15.00

Öppettider växel

(Telefon: 0580-805 00)

Måndag-torsdag
Kl. 08.00-16.30,
Fredag
08.00-16.00
Lunchstängt
12.00-13.00
Klämdag
10.00-12.00
Dag före helgdag
8.00-12.00